Coraz bliżej święta

Święta Bożego Narodzenia to w naszej tradycji najbardziej rodzinny i radosny czas w roku. Już same przygotowywania do tego wyjątkowego okresu wprowadzają wszystkich w miłą i magiczną atmosferę. Ten niezwykły nastrój udzielił się również dzieciom z Oddziału Przedszkolnego „0” w naszej szkole.

Sześciolatki z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tych wyjątkowych świąt. Już na początku grudnia wykonały Kalendarz Adwentowy, dzięki któremu mogą sprawdzać ile dni zostało do świąt. Następnym wydarzeniem była wizyta Świętego Mikołaja. Dzieci bardzo się cieszyły ze spotkania z tym niezwykłym gościem, gdyż długo i z niecierpliwością czekały na jego przyjście, pisząc do świętego listy z prośbami o prezenty. Oczywiście wszystkie dzieci zostały obdarowane niespodziankami przez Mikołaja.

Realizując kompleksową tematykę związaną ze Świętami Bożego Narodzenia  przedszkolaki pogłębiały swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Wykonywały również wiele prac plastycznych np. ozdobiły choinkę kolorowymi bombkami i światełkami, wykonały bardzo długi łańcuch przyjaźni, którym udekorowaliśmy okna w naszej sali, a także samodzielnie wykonały kartki świąteczne z życzeniami i specjalnymi pozdrowieniami dla bliskich osób. Nieodłącznym elementem świąt jest pieczenie pierników. Dzieci z radością mieszały składniki , zagniatały ciasto piernikowe i wykrawały z niego różne kształty specjalnymi foremkami. Upieczone pierniczki dzieci ozdabiały według własnego pomysłu kolorowym lukrem i różnymi posypkami. Trudno wyobrazić sobie święta bez kolęd czy pastorałek dlatego zerówkowicze cierpliwie trenują śpiewanie tych pięknych i nastrojowych utworów, aby zaprezentować je podczas klasowej Wigilii.

Katarzyna Niebudek