Komunikat dla Rodziców

DRODZY RODZICE/OPIEKUNOWIE

1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących  infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji   w warunkach domowych lub w izolacji.

2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez    opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg    oddechowych.  W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie    przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w   przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).

3. Rodzice/opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni

wspólnej szkoły, zachowując zasady:

• 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
  • dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
  • dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
  • opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli   (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

/wejście na teren szkoły tylko w uzasadnionych przypadkach/

4. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę   nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni  publicznej.

5. W razie otrzymania telefonu ze szkoły lub wychowawcy w celu szybkiej    i sprawnej  komunikacji należy odebrać telefon lub pilnie oddzwonić do szkoły  lub wychowawcy.

6. Pamiętajcie  o zasadzie, że uczeń posiada własne przybory i podręczniki   w szkole.

7. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych  przedmiotów.

8. W szkole należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na   godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć – zadbajcie więc o odpowiednie ubranie dla swoich dzieci, żeby dzieci w  szkole mogły założyć lub zdjąć bluzę , sweterek w razie potrzeby i nie  przeziębiały się.

………………………

/podpis dyrektora /