Biblioteka cyfrowa

Uwaga, lektury w wersji cyfrowej!

Uczniowie, zapraszamy Was do zapoznania się z lekturami szkolnymi, które zebrała dla Was Biblioteka Narodowa. Macie niezwykłą możliwość zajrzenia do wnętrza najstarszych egzemplarzy tych wyjątkowych dzieł. Skorzystajcie z tego!

Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:

Lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe

Lektury szkolne. Część 2. Szkoły ponadpodstawowe

Dostęp dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych.

W cyfrowej Bibliotece Narodowej oprócz lektur dostępnych online, znajdują się również audiobooki lektur i klasyki literatury, e-booki, a także publikacje i artykuły z czasopism naukowych oraz kolekcje tematyczne materiałów pomocniczych dla szkół pozwalających na prowadzenie zajęć online (m.in. kolekcje dotyczące władców Polski).

Cyfrowa Biblioteka Narodowa jest dostępna pod adresem: www.polona.pl.