middleT.jpg

Pamietajmy o Świetach Majowych

Jesteś tu: » Rok szkolny 2019/2020 » Pamietajmy o Świetach Majowych

Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. My, Polacy, tworzymy wielką, wielopokoleniową rodzinę, której na imię Polska. Z kart historii płynie przesłanie, byśmy pozostali wierni wartościom, które ocaliły naszą ojczyznę od unicestwienia.

1 maja to Święto Pracy. Praca ludzka ma wymiar powszechny, humanitarny i uniwersalny. Dotyczy każdego człowieka, na całym świecie. Praca jest bowiem naszym prawem i obowiązkiem. Tylko w pracy i dzięki pracy człowiek może się samorealizować i być szczęśliwym.

2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto flagi zostało wprowadzone mocą ustawy z 20 lutego 2004 roku o godle, barwach i hymnie RP.

3 maja to Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja i Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W tym roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja) oraz Święto Konstytucji 3 Maja będziemy obchodzić inaczej niż co roku. Udekorujmy nasze domy i balkony w barwy narodowe, żeby choć w ten sposób przeżyć te uroczyste dni wspólnoty z Ojczyzną.

Zachęcamy do skorzystania z materiałów dotyczących majowych świąt państwowych, które zgromadzono m.in. w e-podręcznikach i portalu Scholaris.

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji dla uczniów na różnych etapach edukacyjnych:

epodreczniki.pl - Moje miejsce na Ziemi


Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas