middleT.jpg

Drodzy uczniowie i rodzice

Jesteś tu: » Strona startowa » Dla rodziców » Drodzy uczniowie i rodzice

DRODZY UCZNOWIE I RODZICE !

W związku z Rozporządzeniami  MEN z dnia 20 marca 2020r. w sprawie zdalnego nauczania dyrektor szkoły informuje

Od 25 marca 2020 r. nauka będzie obowiązkowo odbywać się z wykorzystaniem metod  i technik kształcenia na odległość realizując systematycznie podstawę programową kształcenia ogólnego i wychowania przedszkolnego

(od 9  do 14 kwietnia 2020 r.  - trwa wiosenna przerwa świąteczna )

1. W celu usprawnienia komunikacji nauczycieli z uczniami i rodzicami zwracam się z prośbą o udostępnienie wychowawcom klas jutro, tj.23.03.2020 r.

-  adresu mailowego ucznia/rodzica

-  aktualnego numeru telefonu komórkowego ucznia/rodzica

za pośrednictwem których będziemy mogli się kontaktować podczas pracy zdalnej.

2. Nadal zaglądajcie na szkolną stronę oraz zakładkę : e-larning w celu realizacji zadań z poszczególnych  przedmiotów oraz zapoznania się z aktualnymi komunikatami.

3. Będziemy rozszerzać możliwości kontaktu z uczniami  za pośrednictwem różnych narzędzi on-line.

4. Podczas pracy zdalnej pamiętajcie o bezpieczeństwie w Internecie, niebawem przekażemy Wam    wskazówki o zasadach bezpieczeństwa cyfrowego.

5. Dalsze informacje i wskazówki będą przekazywane przez wychowawców i nauczycieli na bieżąco.

Edukacja zdalna to czas, który Wasze dziecko będzie spędzało przy komputerze, niejednokrotnie korzystając z Internetu. Sprawmy razem, by ten czas był dla nich bezpieczny.

My, dorośli, zdajemy sobie sprawę, że Internet otwiera przed dziećmi wiele możliwości i wyzwań - fascynuje i wciąga. Internet to kopalnia możliwości i okno na świat, w którym obok wartościowych treści i odpowiedzialnych internautów, spotykamy drastyczne obrazy i agresywnych użytkowników. Dlatego naszym zadaniem jest towarzyszenie dzieciom w ich internetowych krokach; nauczenie, że obecność oraz aktywne uczestnictwo w sieciowym życiu społecznym powinno być oparte na podstawowych  ponadczasowych wartościach, czyli m.in. na szacunku dla drugiego człowieka.

Jako Dyrekcja i Nauczyciele jesteśmy do Waszej dyspozycji, by wspomóc Was w tym trudnym dla naszej edukacji czasie. Poradzimy, jak rozmawiać z dzieckiem na temat odpowiedzialności w sieci, przestrzec je przed podejmowaniem nieodpowiednich działań. Zapewniamy o naszej bezwarunkowej pomocy w każdej sytuacji dla Was trudnej.

Codziennie będziemy docierać do Waszych dzieci z porcją wiedzy.  Jest to dla nich i dla nas nowa sytuacja, której będziemy wszyscy się uczyć. Pamiętajcie Drodzy Rodzice, ze w każdej sytuacji możecie się kontaktować z dyrekcją i wychowawcami. Zgłaszajcie nam każdy problem związany z nauką i bezpieczeństwem dzieci, a my postaramy się Was wesprzeć i pomóc.

Przed nami kolejne trudne tygodnie akcji #zostajewdomu. My nauczyciele prosimy o Waszą odpowiedzialność, o to, by dbać o siebie wzajemnie i nie narażać innych.

Pozdrawiamy - Dyrekcja i nauczyciele

Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas