Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kiesiela o Puchar KINDER Joy of moving to największe i najważniejsze wydarzenie siatkarskie dla dzieci i młodzieży w Polsce.

W sobotę 20 kwietnia w  Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskich Mistrzostw w minisiatkówce chłopców Kinder Joy of moving 2024. Organizatorem rozgrywek był klub MKS Gala Skarżysko.

Na hali w Skarżysku od godzin porannych rywalizowali najlepsi zawodnicy z całego województwa, wyłonieni w trakcie eliminacji trwających od stycznia 2024. Wśród nich znaleźli się również i nasi  siatkarze, którzy do finału trafili kolejno z I i II miejsca. Skarżyska hala i tym razem okazała się dla nas łaskawa. Chłopcy wygrywając  grupy znów spotkali się w walce o najwyższe miejsca. Trofea finału wojewódzkiego podzielili między siebie, wygrywając jednocześnie awans do Finału Ogólnopolskiego który odbędzie się w Katowicach w dniach 28 – 30 czerwca.

Wyniki rozgrywek finałowych:

Single
1.miejsce Jan Banasik SP Mirzec
2.miejsce Wojciech Swajdo  STS Skarżysko
3. miejsce  Wojciech Leks Staszów

Dwójki
1. miejsce SP Mirzec 1
2. miejsce SP Mirzec 2
3. miejsce SP Mirzec 3

Trójki
1. miejsce PSP Niekłań 1
2. miejsce PSP Niekłań 2
3. miejsce Start Dobromierz 1

Czwórki
1. miejsce Gump Ostrowiec 2
2. miejsce STS Skarżysko
3. miejsce Gump Ostrowiec 1

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a w szczególności naszym chłopcom (Adamczyk Błażej, Kaleta Olaf, Kaleta Filip, Rut Adam, Gibała Adam, Garbacz Błażej) i życzymy powodzenia w Finale Ogólnopolskim w Katowicach.