Konkurs EKOtwórcy

W dniu 20 kwietnia 2024 roku  w Niekłaniu Wielkim w Starej Piekarni odbyło się podsumowanie konkursu na Dzień Ziemi pt. „EKOtwórcy” organizowanego przez Fundację Inspiracja i rozwój.

Celem konkursu było promowanie świadomości ekologicznej i kreatywnego podejścia do przetwarzania odpadów poprzez tworzenie użytecznych przedmiotów z materiałów recyklingowych, jak również zachęcanie uczniów do podejmowania działań na rzecz naszej planety. W konkursie rywalizowały zespoły ze szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało sześć zespołów uczniowskich  z klas IV-VII, a opiekunem była P. Dorota Dąbrowska. W konkursie uczniowie stworzyli obiekty, instalacje i produkty z materiałów recyklingowych i zużytych produktów. Uczniowie wykazali się kreatywnością i dużym zaangażowaniem i stworzyli: Lalkę, Domek dla chomika, Robota, Piłkarzyki, Suknię, Damę. W toku rywalizacji zwycięzcami okazali się uczniowie kl. V: Czechowska Natalia, Garbacz Aleksandra, Garbacz Wojciech, Polak Mikołaj z projektem Piłkarzyki , wygrywając bilety do Parku Trampolin w Kielcach. Drugie miejsce jury przyznało zespołowi z kl. VI w składzie: Garbacz Julia, Kurcbart Oliwia, Krawczyk Natalia za pracę Domek dla chomika i otrzymali bilety do Kina Helios w Kielcach.

Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania i gratulacje za uczestnictwo, zaangażowanie i kreatywność.