Kreatywne prace na dodatkowych zajęciach z historii

Tym razem uczniowie klasy 5 rozwijali wyobraźnię, kreatywność oraz wyzwalali ekspresję twórczą poprzez  nowe wyzwania. Historia powstania pisma jest niezwykle ciekawa, dlatego na dodatkowych  zajęciach z historii uczniowie klasy  V mieli  okazję dowiedzieć się, jak to wszystko się zaczęło. Trudno było niektórym zrozumieć, że za pomocą obrazków ludzie porozumiewali się i przekazywali informacje. I właśnie nasi uczniowie mieli okazję przenieść się w czasie  i   tworzyć własne pismo obrazkowe. Na przygotowanych przez siebie „ glinianych tabliczkach” –PLASTELINIE przy pomocy „rylca” –drewnianych patyczków zapisywali   pismem obrazkowym  informację do koleżanek, kolegów i rodziców, którą potem wzajemnie próbowali odczytać. Oj było to niełatwe zadanie .Uczniom bardzo podobała się taka forma nauki przez zabawę. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że pismo obrazkowe jest wymagające i pracochłonne.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć.