"Światowy Dzień Świadomości Autyzmu"

"Światowy Dzień Świadomości Autyzmu". Pod takim hasłem w poniedziałek, 8 kwietnia odbył się szkolny apel z okazji Światowego Dnia Autyzmu. Głównym jego przesłaniem było podniesienie świadomości społecznej na temat autyzmu, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z tym zaburzeniem na co dzień oraz rozwijanie tolerancji i poszanowana dla innych osób. Zgromadzeni uczniowie i nauczyciele obejrzeli cześć artystyczną przygotowaną przez uczniów z klasy 3 i 4, a po niej zobaczyli krótki film ukazujący jak osoby z Autyzmem postrzegają zwykłą codzienność. Tego dnia każdy ubrał niebieski element garderoby. Kolor ten jest symbolem solidarności z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem.