Marta Szkurłat naszą reprezentantką w Katowicach

Marta na eliminacjach regionalnych "Małego OKR"

Instytut im. Wojciecha Korfantego jest pomysłodawcą konkursu „Mały OKR”, który powstał jako uzupełnienie oferty Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. OKR to inicjatywa skierowana do młodzieży ponadpodstawowej i dorosłych, a jej centralnym organizatorem jest Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.

Marta Szkurłat z klasy 3, dzięki swojemu zwycięstwu na „Wierszowisku” została nominowana, aby reprezentować naszą Szkołę i Gminę w eliminacjach regionalnych, które odbyły się w Katowicach. Udział w Małym OKR to przede wszystkim wielkie wyróżnienie, ale także potwierdzenie, że jest się najlepszym w sztuce recytatorskiej. Marta po mistrzowsku zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy „Chrząszcz”. I choć nie znalazła się w gronie zwycięzców, to dla nas jest najlepsza. A ten konkurs to początek drogi do wygranej.

Gratulacje!