Wiosna w ogrodzie

Po szarej i ponurej zimie do ogrodów wkracza wiosna. I choć jeszcze pogoda na to nie wskazuje, to niebawem ogrzeje nas promieniami ciepłego Słońca i zachwyci  barwami. Rozpocznie się festiwal wiosennych kwiatów. Z niecierpliwością wypatrujemy już  pierwszych żywszych kolorów wyłaniających się spod zalegającego często śniegu. Tęsknimy za ciepłem, światłem i barwami.

Wiosna to najbardziej oczekiwany okres w ogrodzie.  Czas kwitnienia wielu roślin, które przezimowały w postaci cebul, korzeni, bulw i kłączy. Jeżeli zadbano o nie jesienią, to wiosną odwdzięczą się pięknymi kolorami, kształtami i zapachem.  Będą dla ogrodnika nagrodą za dobrze wykonaną pracę.

Pierwsze wiosenne kwiaty pojawiają się już w połowie marca. Spod śniegu wyłaniają się delikatne przebiśniegi, niebieskie szafirki,  żółto- fioletowe dywany krokusów i różowo- liliowe hiacynty. W kwietniu, gdy mocniej przygrzeje Słońce, nad kobiercami  czerwono- pomarańczowych  pierwiosnków,  zakrólują wysokie narcyzy i żonkile oraz dostojne różnobarwne tulipany.

Jeżeli nie mamy w ogrodzie roślin cebulowych, które powitają wraz z nami wczesną wiosnę, zasadźmy inne dostępne rośliny. Niech każdy zakątek ogrodu ozdobią różnokolorowe bratki czy biało- różowe stokrotki. Zasiejmy  tez nasiona jednorocznych kwiatów letnich aby cieszyć się nimi aż do jesieni.

Gdy ogrody zostaną obsypane kwiatami naprawdę czuć, że przyroda budzi się do życia.

Wychowawcy grupy najmłodszej