IV Międzyszkolny Konkurs Frazeologiczny „Siódma woda po kisielu”

IV Międzyszkolny Konkurs Frazeologiczny „Siódma woda po kisielu”  organizowany pod honorowym patronatem  Burmistrz Stąporkowa Pani Doroty Łukomskiej.

7 maja  w  PSP im. ppor. Karola Niedzielskiego „Dobosza” w Niekłaniu Wielkim odbyła się kolejna edycja konkursu frazeologicznego. Ideą konkursu było sprawdzenie wiedzy z zakresu frazeologii oraz integracja okolicznych placówek edukacyjnych. Uczestnikami co roku są uczniowie klas siódmych szkół podstawowych z naszej gminy. Podczas tegorocznej edycji uczniowie  ze względów pandemicznych zmierzyli się z  testem w formie online.  W konkursie wzięli udział uczniowie: Katolickiej Szkoły Podstawowej  Matki Bożej Wychowawczyni w Odrowążu, PSP im. Kornela Makuszyńskiego nr 1 w Stąporkowie,   PSP nr 2 w Stąporkowie  oraz  PSP im. ppor.Karola Niedzielskiego „Dobosza” w Niekłaniu Wielkim. Rywalizacja była zacięta i na finiszu, aby wyłonić I i II miejsce konieczna okazała się dogrywka.

Laury zdobyły:

Weronika Niebudek, PSP nr 2   w Stąporkowie (I miejsce)

Maja Natkańska PSP w Niekłaniu Wielkim, (II miejsce)

Patrycja Dorotko- Darowska, PSP nr 1 w Stąporkowie oraz

Natalia Świtakowska, PSP nr 2 w Stąporkowie (III miejsce ex aequo).

Gratulujemy! Dziewczyny udowodniły po prostu, że wiedzą, gdzie jest pies pogrzebany    i nie dały się w żaden sposób nabić w butelkę.

Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwały panie: Ewa Słoka i Aneta Miążek.

Nagrody w konkursie ufundowała Burmistrz Stąporkowa Pani  Dorota Łukomska. Dziękujemy. Organizatorzy.