Bicie Rekordu Zieleni 2021

Bicie  Rekordu Zieleni 2021

Przyłączamy się do bicia  Rekordu Zieleni 2021.
Grupa osób pod nazwą- Dotlenieni.org, utworzyła wydarzenie na portalu FB. Jego celem jest pobicie zielonego rekordu Polski 2021r.   O co chodzi?
Zielony Rekord to nie tylko nowe nasadzenia, ale przede wszystkim ludzie, którzy tworzą naszą społeczność. Razem dbamy o szerzenie świadomości na temat ekologii i jakości powietrza w Polsce - czytamy.
Do akcji mógł przyłączyć się każdy. Wystarczyło:
- zakupić nową roślinę,
- posadzić ją w dniu 30 kwietnia 2021 r.
- zrobić zdjęcia przedstawiające miejsce przed i po nasadzeniu,
- opublikować zdjęcia w mediach społecznościowych z hasztagiem #ZielonyRekord2021.

Nasi zerówkowicze oraz przedszkolaki pod opieką  wychowaczyń zabrały się za wysadzanie bratków, hiacyntów i szafirków. Wysiały nawet proso. W końcu też urosło zielone. Pani bibliotekarka i Pani od plastyki motywowały także innych  uczniów naszej szkoły do prac w swoich ogrodach i... Udało się. Wszędzie jest zielono i wiosennie. Brawo, Dzieciaki!