Druk 3D – nowa jakość edukacji

Każdy nauczyciel zdaje sobie sprawę z tego, że nauka poprzez doświadczenie oraz nauka poprzez kontakt z fizycznym przedmiotem czy modelem jest znacznie bardziej skuteczna od posługiwania się opisami czy zdjęciami. Za pomocą programu tinkercad na lekcji matematyki wspólnie z uczniami klasy 7 zaprojektowaliśmy sześcienną kostkę, która spełni rolę pomocy dydaktycznej w nauce rachunku prawdopodobieństwa.. Wrodzone zdolności młodych uczniów do przyswajania nowoczesnej technologii sprawiają, że tworzenie własnych  projektów 3D wydaje się być wprost idealnym pomysłem służącym rozwojowi dodatkowych umiejętności  uczniów jak  i pobudzania ich kreatywności. Docenianie i nagradzanie uczniów za ich wysiłki, starania i efekty to również ważny element edukacji.  Dzięki szkolnej drukarce 3D zakupionej w ramach programu ,,Laboratoria przyszłości” modele te  zostaną wkrótce wydrukowane. Można uznać, iż wydruki 3D mają bardzo szerokie zastosowanie w procesie dydaktycznym, a praktyczne wykorzystanie zarówno drukarki 3D, jak i wydrukowanych modeli jest zależne jedynie od pomysłowości nauczycieli i samych uczniów.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci