Co zrobiliśmy dla siebie i innych w 2022/2023 (I półrocze)

Widać i można poczytać i odkrywać!

• Z okazji „Święta Drzewa „ Klubowicze z  uczestniczyli w rajdzie rowerowym p.h. „Szlakiem pomników przyrody do źródeł rzeki Kamiennej”.
  • edukacja leśna w ośrodku edukacyjnym w Niekłaniu Wielkim zakończona integracją zespołu przy ognisku zespołu klasowego
  • popularyzacja miejsc ciekawych przyrodniczo wśród dzieci i młodzieży "Oczy Ziemi" - perełka turystyczna ,  niezwykłe miejsce na wyciągnięcie ręki.
  • Czy świat da się jeszcze uratować? –naukowcy biją na alarm wobec zmian klimatu – oglądanie filmu, dyskusja.
  • Akcja ekologiczna w szkole „ Zrób coś dla siebie i środowiska –ZGAŚ ZBĘDNĄ ZARÓWKĘ”.

Rozwijamy zainteresowania na zajęciach kół przyrodniczych!

• Zajęcia dodatkowe dla uczniów uzdolnionych i zainteresowanych przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi -  rozwijanie  kreatywnego myślenia i zainteresowań na zajęciach kół przyrodniczych:
  • kl. 4-6 LABORATORIUM PRZYRODNICZE, „Młodzi odkrywcy”
  • Kl. 8a,b LABORATORIUM CHEMICZNO-EKOLOGICZNE – JAK POCZUĆ CHEMIĘ DO CHEMII?”

Rywalizujemy w konkursach!

• Przygotowanie uczniów do udziału w Konkursach  Przedmiotowych:
  • IV Wojewódzki Konkurs z Biologii przygotowanie i  udział na etapie szkolnym uczniów na etapie szkolnym i rejonowym,
  • IV Wojewódzki Konkurs z Chemii
  • Konkurs wewnątrzszkolny online w ramach realizowanego programu n.t. - Rywalizacja uczniów z kl. 5-6 w konkursie podsumowującym pracę w ramach zajęć ZRK LABORATORIUM PRZYRODNICZE, „Młodzi odkrywcy” pod hasłem „ Rośliny bez tajemnic” przygotowanego na platformie  Quizziz.
  • Test praktyczny „Zgadnij kim jestem”  dla uczniów klas 8-ych jako forma ewaluacji zajęć ZRK podczas którego zadaniem 2-osobowych zespołów było wykrycie substancji zawartych w probówkach ponumerowanych metodą mieszania roztworów  „ każdy z każdym” i na podstawie objawów reakcji przypisanie numerom nazw substancji i ich wzorów chemicznych.

Promujemy zdrowy styl życia !

• Świat bez uzależnień byłby lepszy -  prezentacja multimedialna n.t. „Uzależnienia XXI wieku” , dyskusja.
  • Napoje energetyzujące a zdrowie młodzieży -  Drzewo decyzyjne.
  • Nieszkodliwe e-papierosy – debata za i przeciw.

Pomagamy innym !

• Współudział w akcjach organizowanych w szkole:  m.in. zbiórka  plastikowych nakrętek, charytatywnych.

Lider klubu 4H i Klubowicze