Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości  jest polskim świętem państwowym obchodzonym co roku 11 listopada. Jest ono ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka, ponieważ upamiętnienia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. Aby przybliżyć to święto naszym wychowankom, już od 6 listopada prowadzone były na świetlicy różnorodne formy zajęć. Podczas nich dzieci zapoznały się z podstawowymi symbolami narodowymi – flagą, godłem, hymnem – oraz z historią obchodów tego święta. Wspólnie przygotowały różnymi technikami prace plastyczne – flagi wyklejane kulkami bibuły i malowane farbą, godło, mapy Polski czy kotyliony z kartonu w barwach narodowych.

Z pięknych prac powstała gazetka ścienna. Czytane były także wiersze na temat tego święta, dzieci wysłuchały pieśni patriotycznych oglądały bajki . Podsumowaniem wszystkich działań są przepiękne prace uczniów wykonane wspólnie z nauczycielami.