• Odwiedziło nas: 972026

Przedszkolaki pieką pierniczki

„W święta każde dziecko wie
Jak pierniczki robi się
I ja też się na tym znam

Palce lizać mówię Wam”

Święta tuż, tuż… więc zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci z naszego oddziału przedszkolnego piekły pyszne świąteczne pierniczki. Przedszkolaki rozpoznawały, odmierzały, dodawały oraz mieszały składniki. Następnie dzieci wałkowały ciasto oraz wykrawały pierniczki przy pomocy świątecznych foremek. Efektem pracy małych cukierników były pełne blaszki pierniczków, które powędrowały do szkolnej kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kucharek ciasteczka nabierały koloru, piekąc się w piekarniku. Gdy pierniczki były już gotowe, dzieci z radością przystąpiły do ich dekorowania kolorowymi lukrami i posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły piękne i przepyszne. Niektóre tak bardzo kusiły swoim zapachem i wyglądem, że w mgnieniu oka zniknęły w dziecięcych brzuszkach.