KONKURS „Uczeń bezpieczny w sieci XXVII edycja”.

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do Konkursu

„Uczeń bezpieczny w sieci XXVII edycja”
Termin realizacji konkursu od 18 września 2023 r. do 30 stycznia 2024 r.

Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów bezpieczeństwa w sieci.

Przedstawiamy zadania  do realizacji, jest ich osiem , szkoła może wybrać pięć.

Zadania konkursu „Uczeń bezpieczny w sieci XXVII edycja”.

1. Prywatność i bezpieczeństwo – czy wiesz jak bezpiecznie posługiwać się Internetem? – przygotowanie w domach przez uczniów, tablicy z wykazem właściwych zachowań w sieci. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych/pisemnych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  2. Mobilne środowisko edukacyjne w mojej szkole – czyli nowe technologie wykorzystywane w nauczaniu. Ocena na podstawie sprawozdania, opinii uczniów przesłanych on-line, prac plastycznych/pisemnych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  3. Obejrzenie w domach przez uczniów filmików, np. na youtube o tematyce braku anonimowości w sieci. Ocena na podstawie sprawozdania, nagranych przez uczniów filmików, prac plastycznych/pisemnych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  4. Autoprezentacja uczniów na portalach społecznościowych – zagrożenia związane z zamieszczaniem i udostępnianiem zdjęć oraz treści w sieci. Ocena na podstawie sprawozdania, nagranych przez uczniów filmików, prac plastycznych/pisemnych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  5. „Czy gry komputerowe szkodzą uczniom? Agresja i przemoc rówieśnicza wynikająca z fascynacji grami”. Ocena na podstawie sprawozdania, nagranych przez uczniów filmików, prac plastycznych/pisemnych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  6. „Jak spędzam wolny czas w sieci?” Ocena na podstawie sprawozdania, nagranych przez uczniów filmików, prac plastycznych/pisemnych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  7. Przygotowanie w domach przez uczniów plakatów pod hasłem „Uczeń bezpieczny w sieci”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  8. Zgłaszanie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Uczeń bezpieczny w sieci”, który przeprowadzi w  formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (zadanie obowiązkowe).

Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego uczestnictwa w konkursie.