Pomysły na zabawy mikołajkowe - świetlica 30.11.2020

Mikołaj to prezenty, ale również dobra zabawa.. Zapraszamy

Zabawa nr 1

Roztargniony Mikołaj pomieszał listy od dzieci i potrzebuje teraz pomocy przy ich segregowaniu. Dzieci dzielą się na kilka drużyn. Zadaniem każdej drużyny będzie posegregowanie prezentów na odpowiednie grupki tematyczne. Wygrywa ta drużyna, która zrobi to pierwsza. Do zabawy potrzebne będą maleńkie kartki, na których wydrukowane będą różne rodzaje prezentów (misie, lalki, samochody, klocki, wózek dla lalek, komputer), by było ich po kilkanaście z każdego rodzaju.

Zabawa nr 2

Na środku sali stoi worek wypełniony prezentami od Mikołaja. Rzeczy powinny wyróżniać się kształtem, np. wałek do ciasta, mysz komputerowa itp. Każda drużyna dostaje listę, jakie prezenty ma w nim znaleźć. Drużyny wybierają po trzech reprezentantów. Reprezentanci podchodzą na środek, na oczach mają zawiązane chustki i za pomocą dotyku muszą wyciągnąć odpowiednie prezenty z worka.

Zabawa nr 3

Każda drużyna ma za zadanie wybrać spośród siebie najmniejszą lub największą osobę. Zadaniem drużyn jest zapakowanie jej jako prezent świąteczny. Każda z drużyn dostaje do dyspozycji kolorowy papiery do pakowania prezentów, a także wstążki i kokardki. Wygrywa ta drużyna, która najpiękniej zapakuje swój prezent. Dzieci na wykonanie tego zadania mają określony czas, np. 10 minut.

Zabawa nr 4

Zabawa jest odpowiednia dla młodszych dzieci. Należy wyciąć z brystolu kształt worka Mikołaja. Na worku są odrysowane kształty różnych zabawek. Każde dziecko otrzymuje jeden wycięty z tła obrazek, który przedstawia jakąś zabawkę. Następnie musi dopasować go w miejsce na worku, tam, gdzie znajdują się odrysowane kontury tego przedmiotu.