Wizyta Świetego Mikołaja

Szkolne Koło Wolontariatu wspólnie z wychowawczyniami przedszkola oraz zeróweczki zadbały o to, żeby do szkoły w Niekłaniu Wielkim zawitał Święty Mikołaj.

W piątek – 4 grudnia 2020 roku nadszedł długo wyczekiwany przez najmłodsze dzieci naszej szkoły dzień. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to, aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja   i móc odebrać od Niego podarunek.

Dzieci bardzo starały się “być grzecznym” i doskonale wiedziały, że Mikołaj “cały czas na nich patrzy”. Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały Świętego Mikołaja i nasłuchiwały odgłosów dzwonków sań.

A gdy już się pojawił dzieci przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment… wręczania prezentów. Dzieci w ramach podziękowania za przybycie i otrzymane podarunki, wyrecytowały dla Świętego Mikołaja wierszyk lub zaśpiewała piosenkę.

Akcję koordynowała: Jolanta Szkurłat.