• Odwiedziło nas: 972003

Sukces w ogólnopolskim finale V Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza "Kima" - Kraków 2020.

Marysia  Boruń  zdobyła wyróżnienie w eliminacjach wojewódzkich i wzięła udział w ogólnopolskim finale V Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza "Kima", który odbył się w Krakowie.

„Festiwal to przedsięwzięcie, któremu przyświecają dwa najważniejsze cele. Upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki i zachowanie od zapomnienia piosenek (melodii i tekstów) śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939-1956.

Temat Festiwalu stanowią pieśni i wydarzenia umiejscowione w kontekście II Wojny Światowej oraz dekady po jej zakończeniu.

Festiwal składał się z dwóch etapów: przesłuchaniach wojewódzkich oraz eliminacji na szczeblu ogólnopolskim.

W ramach tegorocznej edycji do eliminacji wojewódzkich, które odbyły się w formie zdalnej zgłosiły się 43 podmioty. Marysia z utworami „Dziś idę walczyć mamo” i „Co to jest niepodległość” zdobyła  wyróżnienie  w kategorii SOLIŚCI / dzieci  6-9 lat / w województwie i została zaproszona do ogólnopolskiego finału, który odbył się w Krakowie.

W finale ogólnopolskim wzięło udział około 200 osób (w różnych  kategoriach wiekowych)  z całej Polski i zagranicy. Również tam Marysię  nagrodzono  wyróżnieniem.  Opiekunem solistki jest Pani Kasia Niebudek.