" Codzienne życie w czasach PRL-u".

Projekt edukacyjny klasy 8a

W maju klasa 8a zaprezentowała efekt swojej dwumiesięcznej pracy nad projektem edukacyjnym z języka polskiego. Projekt nosi tytuł " Codzienne życie w czasach PRL-u". Uczniowie zgromadzili szereg przedmiotów związanych z tą nie tak znów odległą epoką. Czego tam nie było: godło z orłem bez korony, projektor do wyświetlania bajek na kliszy, telefon tarczowy, syfon z gazowaną wodą, klaser ze znaczkami, golarka firmy Charków, magnetofon kasetowy Kasprzak, adapter, stare walizki, zegarki na rękę, gumy balonowe Turbo , kartki żywnościowe, czasopismo "Przyjaciółka" z 1956 roku, szkatułka na biżuterię wykonana z pocztówek, słynny elementarz Mariana Falskiego i wiele, wiele innych gadżetów. Nasza młodzież wykonała też plakaty z hasłami promującymi okres PRL-u: "Kobiety na traktory" , "Mały, ale wariat" , "Rzeczy niemożliwe wykonujemy od ręki"itd. Uczniowie, poprzebierani w stylowe peerelowskie stroje, oprowadzali po swoim małym muzeum każdą z klas, opowiadając wcześniej ciekawostki o konkretnych przedmiotach. Zaprezentiwali także scenkę tematyczną pt. "Kolejka", w której okazało się, że jednym z deficytowych towarów tamtego okresu był... papier toaletowy. Wystawie towarzyszyły piosenki Anny Jantar, Rudiego Schubertha i Andrzeja Rosiewicza. Nie mogło zabraknąć słynnej " Dziewczyny z PRL-u" Jana Pietrzaka i "Jesteśmy na wczasach" Wojciecha Młynarskiego. Nasza młodzież spisała się medal. Brawo Wy.