• Odwiedziło nas: 971998

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

„ MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY ”

O ważnej roli literatury i jej wpływie na nasz rozwój pisało wielu poetów. Maria Dąbrowska stwierdziła, że książki i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji. Natomiast Maria Konopnicka, napisała, że w książkach zbieramy rozkwitłe kwiaty ziaren kiełkujących w nas samych. Kontakt z literaturą powinien zatem towarzyszyć człowiekowi od najmłodszych lat, ponieważ rozwija wyobraźnię, wiedzę i kształtuje charakter.   Po raz kolejny uczniowie klasy IIIa oraz przedszkolaki pod opieką Pani Katarzyny Niebudek  i Pani Agnieszki Kurp przystępują do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, którego głównym celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa. Jego organizatorzy chcą zachęcić dorosłych do głośnego czytania dzieciom. Dzięki tej czynności u dzieci rozwijają się umiejętność słuchania oraz kreatywność. Dzieci dowiadują się, że literatura jest ciekawa i pouczająca dzięki przekazywanym wartościom moralnym.W ramach realizacji I modułu „Czytamy z Małym Misiem” odwiedziła nas Pani Ewa , nasza bibliotekarka, która przeczytała uczniom fragmenty lektury „Asiunia” Joanny Papuzińskiej a przedszkolakom opowiadanie „ Dziura. O wybaczaniu” Agnieszki Antosiewicz .

Dziękujemy Pani Ewie za odwiedziny i poświęcony nam czas.