Liga Fizyczna to I Powiatowy Drużynowy Konkurs Fizyczny

Liga Fizyczna to I Powiatowy Drużynowy Konkurs Fizyczny organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej –Curie w Końskich pod honorowym patronatem Starosty Koneckiego.

Celem  konkursu jest popularyzacja fizyki wśród uczniów szkoły podstawowej, rozwijanie zainteresowań, umiejętności z zakresu nauk ścisłych oraz uzdolnień. Drugim celem konkursu jest pogłębianie kompetencji  fizycznych uczniów klas akademickich, którzy będą brali udział w przygotowaniu i organizacji konkursu.

Uczestnikami konkursu z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ppor. Karola Niedzielskiego „Dobosza” zostali uczniowie klasy VIII b: Piotr Bała, Igor Lisowski, Natalia Rozpara, Natalia Walkiewicz.

Konkurs został podzielony na trzy części tematyczne: mechanika, termodynamika, elektrostatyka.

W dniu 12 października w II LO w Końskich odbył się bardzo ciekawy wykład z pokazami  i warsztaty z mechaniki przygotowane przez Panią Agnieszkę Wojtaszek-Szwarc –nauczyciela fizyki  i uczniów w/w liceum.

Uczestnicy konkursu otrzymali również pierwszy zestaw zadań konkursowych i zarazem przystąpili do rywalizacji w konkursie.

Życzymy im powodzenia oraz zdobycia jak największej wiedzy z tego niełatwego przedmiotu!