Wycieczka rowerowa klasy 8a

Z okazji „Święta Drzewa „ uczniowie klasy 8a uczestniczyli w rajdzie rowerowym p.h. „Szlakiem pomników przyrody do źródeł rzeki Kamiennej”.

Celem wycieczki rowerowej była nie tylko integracja zespołu klasowego, alternatywny sposób spędzania czasu w kontakcie z przyrodą, ale przede wszystkim dotarcie do istniejących pomników przyrody w okolicy szkoły , ocena ich stanu, kryteriów zaszczytnego miana „pomnik przyrody”.

Trasa prowadziła od szkoły do drzewa pomnikowego  dębu bezszypułkowego „Hubal” na Furmanowie, następnie drogą w kierunku Szydłowca i  „Majzlową drogą”  przez las do kolejnego pomnika – modrzewia europejskiego zlokalizowanego przy szlaku turystycznym Malanowskiego. Po ocenie drzew pomnikowych i krótkim odpoczynku ruszyliśmy w trasę ku źródeł rzeki Kamiennej. W drodze powrotnej był czas na spotkanie z leśnikiem w szkółce leśnej  i pieczenie kiełbasek, które smakowały wyjątkowo.

Opiekunowie:

Lider Klubu 4H  Maria Telec