Nowe Przygody dzieci z Bullerbyn

Kolejny seans w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej

Dzieci z Bullerbyn znane są niemal wszystkim. Jedni zaczynają od książki, aby później oglądać filmy i przedstawienia teatralne. Jedno jest pewne – przygody dzieci ze szwedzkiej wioski nigdy nie znudzą się młodej widowni.
Dziś klasy 2, 3b i 3a uczestniczyły w kolejnym seansie z cyklu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.
Zima będzie tak samo wesoła jak lato! Można zjeżdżać na sankach, czekać na pierwszą gwiazdkę, wymyślać coraz to nowe zabawy. A wszystko to w malutkim i najweselszym na świecie Bullerbyn.
Kolejne przygody mieszkańców Zagrody Północnej, Środkowej i Południowej. Po wakacjach Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse wracają do szkoły. Wielkimi krokami zbliża się zima i święta, które w Bullerbyn zawsze są wyjątkowe i warto czekać na nie cały rok. Jak będzie wyglądało oczekiwanie na zimę? Jakie wspaniałe przygody spotkają małych bohaterów tym razem?
„Nowe przygody dzieci z Bullerbyn” to kolejny seans z cyklu Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, w których udział biorą klasy druga i trzecie z naszej szkoły.
Na warsztatach przed seansem Uczniowie przypomnieli sobie wiadomości na temat czterech pór roku. Omówili: Jak przyroda wpływa na aktywność człowieka? Jak dostosować ubiór do pogody i pory roku?, a wszystko w atmosferze aktywnej zabawy.
Po seansie nauczyciele otrzymali pakiet materiałów na zajęcia lekcyjne, tak więc przygoda w Bullerbyn będzie miała ciąg dalszy :)
Kolejny seans już w grudniu :)