Szkolne Nutki w Gärtner Rec Studio

Szkolne Nutki w profesjonalnym studio nagrań...

Klimat świąteczny zawitał w szkolne progi i tak nam się spodobał, że za sprawą Szkolnych Nutek wyszedł (a nawet wyjechał) poza jej mury. A dokładnie nasze Dzieci dotarły do GärtnerRec Studio w Komaszycach, aby nagrać pastorałkę. „Studio skryte jest w malowniczym zakątku podkoneckich lasów i jezior dając artystom doskonałe warunki do tworzenia. GärtnerRec Studio posiada wyjątkowe brzmienie, analogowy sprzęt, realizatora perfekcjonistę oraz szczególny klimat co pozwala z każdego realizowanego tu dzieła wydobyć jego unikalny charakter” – czytamy na stronie Studia i…. przekonaliśmy się, że naprawdę tak jest. Bo można w nim spotkać cudownych Ludzi, którzy przyjęli nasze Nutki, jak prawdziwych muzyków. Chociaż One dopiero zaczynają swoją przygodę.
Nasze nagranie realizował Pan Bartek Gärtner, który jest gitarzystą. Towarzyszył znakomitej kompozytorce Pani Katarzynie Gärtner przy jej muzycznych przedsięwzięciach w największych polskich studiach nagrań. Jest też znakomitym realizatorem dźwięku i świetnym muzykiem, który - mamy przekonanie - tak jak nikt potrafi doradzić naszym Nutkom i wydobyć to, co w ich śpiewaniu najlepsze.
Dzieci poznały podstawowe elementy i urządzenia służące do nagrywania dźwięków i zobaczyły, na czym polega ciężka praca w studio nagrań. Śpiewała cała grupa i soliści, co pokazało jak Dzieci kochają to, co robią. Było czasem wesoło, czasem stres zjadał małych Artystów, ale dzielnie radzili sobie z powtórkami swoich zwrotek, śpiewem i wszystkim, co wiąże się z procesem nagrywania. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyli Rodzice, dzielnie wspierając wszystkich Wykonawców.
Jagoda, Marta, Julka M, Julka K, Hania, Zosia, Amelka, Natalka, Dorian, Hubert i Marysia to świetni mali Artyści, którzy pokonali swoje lęki, zaśpiewali z całego serducha i … nagrali piękną pastorałkę. To pierwsze takie doświadczenie dla zespołu i mamy nadzieję - nie ostatnie. A efekty tej ciężkiej pracy usłyszymy już niebawem.