BohaterOn w naszej Szkole

Akcja BohaterOn

W ramach ogólnopolskiej akcji BohaterON w naszej szkole odbyły się spotkania i zajęcia edukacyjno-wychowawcze o tematyce historycznej. Celem naszej akcji było przekazywanie cennych informacji z pokolenia na pokolenie. Dzieci chętnie poznawały losy Powstańców Warszawskich. Wspólnie obejrzeliśmy filmy o naszych bohaterach z czasów II wojny światowej. Zorganizowaliśmy  akcję polegająca na przeprowadzeniu wywiadu z najstarszymi mieszkańcami naszej miejscowości. Następnie wykonaliśmy gazetkę, na której zostały zamieszczone wypowiedzi naszych seniorów. Zamieściliśmy na mapie DUMNI Z POWSTAŃCÓW ponad 50 wpisów. Była to wspaniała akcja, Uczniowie mogli pochwalić się swoimi wpisami na mapie. Z ogromnym zaangażowaniem i zaciekawieniem czytali i słuchali życzeń, które napisali  Dziękowaliśmy za trud, poświęcenie, świadczyliśmy, że pamiętamy i będziemy pamiętać.