Nazwy zawodów i miejsc pracy z Photonem

Photon i nazwy zawodów w języku angielskim

Po raz kolejny okazało się, że Photon potrafi reagować na dobre odpowiedzi

16 lutego na języku angielskim w klasie IV nauczyciel wyjaśnił uczniom, że na zajęciach powtórzą słownictwo dotyczące zawodów i miejsc pracy. Zadaniem grupy było doprowadzenie robota Photona z punktu startowego do wyznaczonej mety. Photon posuwał się do mety tylko wtedy, gdy odpowiedź uczniów była prawidłowa. Nauczyciel wcześniej zaprogramował robota w określony sposób: poprawna odpowiedź – robot przesuwał się w przód o 10 cm, zmienia kolor na zielony i wydawał wesoły dźwięk; niepoprawna odpowiedź – robot cofał się o 10 cm, zmieniał kolor na czerwony i wydawał smutny dźwięk. Poprawną odpowiedź aktywowano poprzez głaskanie robota, niepoprawną poprzez reakcję na hałas, w tym wypadku klaśnięcie. Mimo tego, że Uczniowie musieli wytężyć swe umysły taka lekcja angielskiego to naprawdę dobra zabawa.

#LaboratoriaPrzyszlosci  #LaboratoriaPrzyszłości