Uczymy Photona rysować w Scratchu

Klasa 4, Photon i Scratch..

Scratch bazuje na atrakcyjnej wizualnie oprawie graficznej, co niewątpliwie zachęca do eksperymentowania z kodowaniem. Przeczy to stereotypowi skomplikowanych i trudnych do zrozumienia reguł informatycznych – w nim wszystko jest przejrzyste, czytelne i proste! Dlatego Uczniowie klasy czwartej na informatyce spróbowali „nauczyć” nasze roboty Photon rysowania figur właśnie w Scratchu. Krótko mówiąc, Uczestnicy zajęć mogli z Photonem stworzyć własny świat i ograniczała ich jedynie wyobraźnia. Photon, dzięki wskazówkom Uczniów, narysował wszystkie figury, które „wymyślili”. Każdy mógł się wykazać swoją inwencją, pomysłowością i z radością tworzyć wszystkie znane sobie figury. Photon „zdał” swój egzamin z rysowania wyśmienicie.