Publiczna Szkoła Podstawowa im. ppor. Karola Niedzielskiego "Dobosza"

26-220 Stąporków

Niekłań Wielki ul. Szkolna 4

Tel: (41) 374-40-14

e-mail- nieklan@pspnieklan.szkolnastrona.pl

Adres

26-220 Stąporków


Niekłań Wielki ul. Szkolna 4


Tel: (41) 374-40-14


e-mail- nieklan@pspnieklan.szkolnastrona.pl


Statystyki

  • Odwiedziło nas: 963989
  • Do końca roku: 236 dni
  • Do wakacji: 43 dni

Konspekt zajęć rewalidacyjnych lekcji otwartej dla ucznia objętego kształceniem specjalnym z niepełnosprawnością w stopniu lekkim realizowanych w ramach programu „Aktywna Tablica” z wykorzystaniem narzędzi technologii informacyjno - komunikacyjnych

Temat zajęć:
Ćwiczenia koncentracji i uwagi, rozwijanie percepcji wzrokowo - słuchowej.

Klasa VIII b
Data: 18.01.2023

Czas trwania: 60 min.

Nauczyciel: Mariola Słoka

Cel główny:

  • doskonalenie procesów uwagi i koncentracji
  • doskonalenie koordynacji wzrokowo-słuchowej

Cele szczegółowe – uczeń:

  • rozwija orientację przestrzenną
  • ćwiczy orientację wzrokowo-ruchową
  • rozwijanie myślenia logicznego i abstrakcyjnego
  • rozwija spostrzegawczość i pamięć
  • rozwijanie uwagi i pamięci słuchowej
  • rozwija percepcje i pamięć wzrokową oraz koordynację wzrokowo-ruchową
  • doskonali sprawność manualną

Metody:

  • rozmowa
  • pokaz
  • aktywizujące
  • praktycznego działania

Formy pracy:

  • indywidualna

Środki dydaktyczne:

  • laptop
  • tablica interaktywna
  • Internet
  • Program Aktywna Tablica - „m-Talent”
  • długopis 3D
  • liczmany
  • obrazki do kodowania
  • karty pracy przygotowane przez nauczyciela

Przebieg zajęć:

I. Część wstępna:

  • Powitanie ucznia. Krótka rozmowa na temat samopoczucia ucznia.
  • Podanie tematu i celu zajęć.

 

II. Część główna:

  • Gra Shooting Range- w programie m- talent -uczeń łapie opadające na spadochrony cyfry
  • Dopasowywanie części obrazków do całości – układanie puzzli na tablicy interaktywnej
  • Łączenie kropek z cyframi za pomocą długopisu
  • Karta pracy z zakodowanym wzorem – zadaniem ucznia jest rozkodowanie wzoruĆwiczenie pamięci – gra w Memo  w programie m- talent– odnalezienie 12 par takich samych wyrazów napisanych różnymi kolorami
    • Ułożenie z liczmanów przedstawionego na obrazku wzoru oraz odtworzenie figury  z instrukcji słownej nauczyciela
  • Praca z długopisem 3D- doskonalenie sprawności ręki piszącej. Przypomnienie uczniowi zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z długopisu 3D. Zadaniem ucznia jest wybranie karty ze wzorem, który najbardziej mu się podoba, a następnie wykonanie na nim pracy długopisem 3D

III. Część końcowa:

  • Ewaluacja zajęć. Walizka i kosz , do walizki uczeń wrzuca wszystko to, co zabiera ze sobą ze spotkania, to czego się nauczył, co uzna za ważne, co mu się podobało. Zapisuje to na kartce, a następnie przyklejają do ilustracji z walizką. Do kosza wyrzuca to, co uznał za niepotrzebne, co mu się nie podobało. Zapisuje to na kartce, a następnie przyklejają na ilustrację z koszem.
  • Podziękowanie uczniowi za zaangażowanie i aktywny udział w zajęciach oraz podsumowanie pracy ucznia.