Siódma woda po kisielu

#narodowyprogramrozwojuczytelnictwa2.0

29 maja 2023 w naszej szkole odbył się finał  Międzyszkolnego Konkursu Frazeologicznego "Siódma woda po kisielu". To już 6 edycja konkursu, nad którym  honorowy patronat objęła  Pani Burmistrz Miasta i Gminy Stąporków, Dorota Łukomska. Jak co roku, uczniowie klas siódmych z zaprzyjaźnionych szkół z naszej gminy musieli zastanawiać się, co to znaczy opuścić nos na  kwintę, czy wpaść w objęcia Morfeusza. Mimo obaw, poradzili sobie świetnie. A oto wyniki: 1) Marcin Dybski, PSP nr 1 im. Karola Makuszyńskiego w Stąporkowie, 2) Laura Ciaś, PSP nr 2 w Stąporkowie, 3) Hanna Miller, PSP nr 2 w Stąporkowie. Brawo!!! Wśród gości była także absolwentka naszej szkoły, Wiktoria Kurek, tegoroczna  finalistka konkursu Miss Polski. Jednym słowem, nikt dziś nie myślał o niebieskich migdałach, a uczniowie mieli twardy orzech do zgryzienia.