• Odwiedziło nas: 971983

Spotkanie z pisarką

#narodowyprogramrozwojuczytelnictwa2.0

Dziś w naszej szkole było wielkie święto. W ramach realizacji założeń Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odwiedziła nas pisarka, Pani  Pelagia Borowska. To autorka opowiadań, reportaży, felietonów i powieści dla dzieci i młodzieży. Pani Pelagia  zadebiutowała w „Głosie Nauczycielskim” (1980). Opublikowała książki: nowelę "Modliszka" (1992), zbiór opowiadań "Historie sprzed pogrzebów" (1995), powieść "Samosiejka" (1997), nagrodzoną w konkursie „Świętokrzyska Premiera Literacka”. Wydała tom felietonów "Na babski rozum" (2001). Jej dwie powieści dla młodzieży zostały  wyróżnione w Konkursie Literackim im. Stefana Żeromskiego – "Trzynasty księżyc" (2003) i  "Źródło Biruty" (2015). W roku 2018 wydała powieść  "Jarzębinowe ścieżki", która jest kontynuacją wątków z dwóch poprzednich powieści dla młodzieży. Autorka opowiadała naszym uczniom o swojej pasji literackiej i chętnie odpowiadała na ich pytania. Mamy nadzieję, że ta żywa lekcja literatury przyczyni się do rozwinięcia się u naszej młodzieży głodu czytania. Pani Pelagio, DZIĘKUJEMY!