Przerwa na czytanie

#narodowyprogramrozwojuczytelnictwa2.0

19 października nasza szkoła uczestniczyła  w VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie” . Jej celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Nasi uczniowie, poprzebierani za postacie z bajek, podczas długiej przerwy czytali wybrane przez siebie książki. Klasy młodsze słuchały zaś bajek czytanych przez Maję R., Lenę, Maję G. i Kalinę z Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klasy II mieli też za zadanie namalować okładki swoich ulubionych książek. Warto czytać, bo:"Kto czyta, żyje podwójnie", jak powiedział Umberto Eco.
#przerwanaczytanie