Konkurs „Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy XLII edycja”

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do Konkursu

„Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy   XLII edycja”

Termin realizacji konkursu od 1 grudnia 2023 r. do 15 kwietnia 2024 r.

Celem konkursu jest zaprezentowanie świetlicy szkolnej jako miejsca dla edukacji, rozwoju i zabawy uczniów.

Przedstawiamy zadania  do realizacji, jest ich osiem , szkoła może wybrać pięć. Kto wie może nam się uda zrealizować więcej ?  Już dwa zrealizowaliśmy : szkolenie oraz zadanie nr 7.

Zadania konkursu „Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy”

1. Pogadanka nt. „Bezpieczne zabawy zimowe” – zadanie ma celu kształtowanie umiejętności wyboru ciekawego i bezpiecznego sposobu spędzania wolnego czasu   w zimie.

2. Zorganizowanie ogólnoszkolnej akcji „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. Dokarmiamy zwierzęta, robimy karmniki dla ptaków, wywieszamy skórki.

3. "Karnawał w szkole” – przygotowanie w ramach zajęć świetlicowych masek, strojów karnawałowych. Zorganizowanie szkolnej zabawy karnawałowej, na której uczniowie będą mogli zaprezentować swoje prace.

4. "Tradycje Świąt Wielkanocnych” – pogadanka na temat tradycji i symboliki świąt, zwyczajów panujących w poszczególnych regionach.

5. "Dni międzykulturowe w świetlicy szkolnej” – zajęcia przybliżające uczniom kulturę wybranych krajów z różnych zakątków świata.

6. "Jestem tolerancyjny” – pogadanka na temat podobieństw i różnic wynikających  z pochodzenia, koloru skóry, wyznania, poglądów, inwalidztwa.

7. Savoir vivre w szkole – kultura osobista jest wizytówką każdego z nas. Opracowanie Kodeksu Dobrych Manier Ucznia.

8. "Zgłoszenie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy”, który  przeprowadzi w formule e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (zadanie obowiązkowe).

Zachęcamy wszystkich wychowanków  świetlicy szkolnej do aktywnego uczestnictwa    w zajęciach.