Być dobrym jak chleb...

Chleb od tysięcy lat jest nie tylko podstawowym elementem posiłków ludzkości, ale spełnia również ważną funkcję w obrzędach wielu kultur. W Polsce jest symbolem gościnności, życzliwości i otwartości. Chleb - to Dom, Rodzina i Miłość.
Projekt "Piękna Nasza Polska Cała" zakłada wiele DOBRYCH AKCJI. I to właśnie jedna z nich - "Być dobrym jak chleb" to kolejne zadanie zrealizowane przez nasze przedszkolaki.
Począwszy od teorii aż po praktykę w towarzystwie Pań z Koła Gospodyń Wiejskich KGW „KW – usie” z Koziej Woli dzieciaki upiekły pyszne bułeczki a także poznały etapy przygotowywania chleba, dowiedziały się ile ciężkiej pracy różnych ludzi potrzeba aby powstał bochenek chleba- symbol polskiej gościnności i życzliwości.
Bardzo dziękujemy paniom z KGW „KW-usie” za poświęcony nam czas. Mamy nadzieję, że był to wartościowy dzień, a tradycje w tym dniu przekazane, będą chętnie kontynuowane przez dzieci na co dzień.