Bezpieczne ferie na naszej świetlicy

Konkurs „Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy XLII edycja” trwa.

Tym razem tematem zajęć było bezpieczeństwo podczas ferii.  Wszyscy Uczniowie wiedzą, że okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy.  Jednak pogadanka  „Bezpieczne zabawy zimowe”  miała na celu uświadomić Uczestnikom zajęć, że nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Celem spotkania było wskazanie niebezpiecznych dla życia sytuacji, w których mogą się znaleźć podczas zimowego wypoczynku.  Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania wykazując się dużą wiedzą w tym temacie.  Przypomnieli i utrwalili sobie zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, lodowisku, stoku narciarskim czy w domu. Usłyszeli również wskazówki dotyczące prawidłowego alarmowania służb ratowniczych w przypadku zagrożenia.

Zadaniem Uczniów było też wykonanie prac plastycznych, które przedstawiały wspaniały czas ferii i marzenia, jak korzystać z uroków zimy. Jak najlepiej odpoczywać, cieszyć się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi.

Podsumowaniem wszystkich świetlicowych aktywności był apel „Bezpieczne ferie zimowe”.

Najmłodsi Uczniowie wskazali na to, by nigdy w czasie feryjnych szaleństw nie opuszczał nikogo zdrowy rozsądek, aby w czasie ferii dbać o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmować działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Mali Artyści śpiewali, recytowali wierszyki, a ich starsze koleżanki  przedstawiły zasady bezpiecznego wypoczynku. Wszyscy życzyli sobie odpoczynku, nabierania sił i motywacji do dalszej nauki.