Integracja w Kombinacie Formy

Integracja na sportowo

8 lutego 2024 roku odbył się wyjazd integracyjny klas 5, 6 i 7 na kręgle do Kombinatu Formy w Skarżysku Kamiennej. Celem  wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, zapoznanie uczniów z pracą i sposobem przygotowywania pizzy oraz przypomnienie zasad kulturalnego zachowania się w restauracji podczas spożywania posiłku. Uczniowie mieli możliwość poznania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu, a współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Lekcja na kręgielni była wspaniałą rozrywką dla naszych dzieci. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Dla niektórych uczniów było to pierwsze spotkanie z tą formą rekreacji. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dyscypliną sportu.

Atrakcją naszego wyjazdu były również warsztaty kulinarnew przygotowywaniu pizzy.Po krótkim instruktażu robienia pizzy, uczniowie zabrali się do wykonania własnych – formowali ciasto, smarowali sosem, komponowali dodatki według własnego pomysły i smaku. Przy tej okazji dzieci miały czas na przypomnienie zasad właściwego zachowania się w pizzerii i kulturalnego sposobu spożywania posiłków. Po upieczeniu pizzy nasi uczniowie-kucharze przystąpili do jej degustacji. Wszystkim pizza bardzo smakowała,  a ponieważ wyjazd odbył się w Tłusty Czwartek to nikt nie żałował sobie tego przysmaku.

Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy – nauki innej niż dotychczas. Wycieczka była bardzo udana, a uczniowie wrócili bogatsi o nową wiedzę i nowe doświadczenia. Było super !!!!

A o tą formę spędzenia czasu zadbała Pani Jola Szkurłat-nauczyciel wychowania fizycznego we współpracy z Panią Asią Boruń i Marią Rusin